Kuidas me plastikuga hakkama saame

Tõenäoliselt on meie klientide suurim kaebus – miks Dr. Bronner´s tooted on plastikust pakendis. Mõned meie toodetest on paberis (tükiseebid) ja metallpakendis (Baby Mild Magic Balm), aga enamik valikust on tõesti plastikust pakendites.

Jagame oma klientide muret ja teame, et meil on vaja teha tööd, et muuta pakend jätkusuutlikumaks. Seega rakendame aktiivselt mitmekülgset lähenemisviisi, et minimeerida pakendite ökoloogilisi ja sotsiaalseid mõjusid, toetada ringlust ja taaskasutust ning loodetavasti lõpuks leida plastikule alternatiive.

Kahjuks ei ole plastpakenditest loobumine ei kiire ega lihtne – kui oleks olemas pakendilahendus, mis suudaks meie tooteid tõhusalt meie tarbijateni üle maailma toimetada ja oleksime kindlad, et see on ökoloogilisem valik, vahetaksime kohe. Kuid maagilist kuuli pole, seega peame esialgu rakendama mitmeid strateegiaid, et esmalt oma mõju minimeerida ja seejärel leevendada, samal ajal kui töötame paremate võimaluste väljatöötamise nimel.
Lugege edasi, et saada teada, mida me probleemi lahendamiseks teeme!

Tarbimisjärgne ringlusesse võetud ja taaskasutatav plast

Kõik meie plastpudelid on valmistatud tarbimisjärgselt ringlusesse võetud (PCR) plastist – see praktika tegi Dr. Bronner’si teerajajaks rohkem kui 15 aastat tagasi – tegelikult olime esimene Ameerika ettevõte, kes pakkis vedelseebid 100% PCR-plastpudelitesse. Isegi praegu ei kasuta enamik plastpakendeid kasutavaid ettevõtteid PCR-plasti, rääkimata 100% PCR-ist. Kahetsusväärne reaalsus on see, et näiteks USA-s võetakse tõenäoliselt ringlusse isegi kõige ringlussevõetavamad PET-mahutid parimal juhul 29% ulatuses ning hiljutine Greenpeace’i aruanne näitas, et plasti ringlussevõtu kogumaht USA-s on tegelikult langenud alla 6%. Tegelikult töödeldakse Ellen McArthuri fondi andmetel igal aastal ümber ainult ~2% maailma plastikust uuteks plasttoodeteks. Kuid me oleme pühendunud PCR-plasti kasutamisele seni, kuni kasutame plastikut, kuna usume, et PCR-plast on tohutu edasiminek. PCR-plasti tootmiseks kulub vähem energiat kui esmase materjali tootmiseks ja mis veelgi olulisem, välditakse uue plasti toomist maailma. PCR-plasttoodete valmistamine suurendab ka turunõudlust ringlusesse võetud plasti järele, mis aitab muuta plasti kogumise ja ringlusesse võtu kogu maailmas majanduslikult elujõulisemaks.

Meie eesmärk on saada võimalikult suur osa meie plastpakenditest tarbimisjärgsetest ringlussevõetud allikatest. 2022. aastal olime uhked, et 80% meie plastpakenditest oli PCR materjalist. Vahetasime edukalt ka kanistrid PCR plastikule, mis tähendab, et nüüd on kõik Dr. Bronneri plastpudelid 100% PCR plastikust. Suurendasime ka PCR-i materjali plastvaigus, mida kasutatakse meie 475 ml ja 945 ml pudelikorkide valmistamiseks – paljud neist korkidest sisaldavad nüüd 50% PCR materjali. Plaanime seda ülempiiri 2023. aastal suurendada 80%-ni. Kuigi me tähistame neid edusamme, on jätkuvalt väljakutseks leida PCR-i plastist valikuid kõikidele pakendidetailidele nagu etiketid ja pihustid.

Me ei saa end planeedi plastireostuse probleemist nö välja ümbertöödelda ja unistame päevast, mil kõiki pakendeid saab kompostida või taaskasutada. Seni aga peame oluliseks ja praktiliseks tagada, et meie pakendid oleksid võimalikult taaskasutatavad. Ringlussevõtu jaoks on oluline nii plasti tüüp kui ka suurus, värvus ja mõnikord isegi kuju. Ringlussevõturajatised toetuvad sageli automatiseeritud sorteerijatele ja anduritele, et tuvastada ringlussevõetavad materjalid ja suunata need õigesse ringlussevõtu voogu. Praktikas tähendab see, et paljusid plastmassi, mis peaksid olema ringlussevõetavad, ei tuvastata õigesti ja need satuvad ringlussevõtu asemel prügilasse.

Näiteks on enamikul taaskasutuskohtadel restid väiksemate esemete sorteerimiseks. Kui plastese on piisavalt väike, et restidest läbi kukkuda, satub see prügimäele, isegi kui see on “tehniliselt” taaskasutatav. Sel põhjusel kaotame järk-järgult oma 60 ml pudelid ja asendame need 90 ml suurusega, mis on tõenäolisemalt taaskasutatavana õigesti sorteeritud, kuid on siiski reisisõbralik.

Peale väiksemate plastide lükkavad sorteerimismasinad sageli tagasi tumedamat värvi plastikud. Selle põhjuseks on asjaolu, et tumedamat plastikut on raske muuta heledamate värvidega graanuliteks, mida saab seejärel kasutada kohandatud värvidega uute toodete valmistamiseks; lõppturgu on vähem, seega on ringlussevõtjatel vähem motivatsiooni materjali eraldamiseks aega võtta. Seetõttu töötame ka selle nimel, et asendada mõned meie tumedamad plastid rohkem taaskasutatavate võimalustega.

Ja mõnikord võivad pakendi osad – nagu kork või etikett – määrata, kas kaup on korralikult sorteeritud või mitte. Näiteks võib värviline silt põhjustada läbipaistva pudeli valesti tuvastamise, kuna andur tunneb ära etiketi värvi või materjali, mitte pudeli enda värvi või materjali. Selle väljakutse lahendamiseks töötame nüüd selle nimel, et vähendada oma siltide suurust. See muudatus mitte ainult ei suurenda meie pudelite ringlussevõtu tõenäosust, vaid toob kaasa ka plasti kasutamise vähenemise.

Aga see on ikka plastik! 

Siinkohal võite mõelda, et vähem plastikut ja väiksema mõjuga plastpakendid on hea, kuid kas me ei peaks plastikust täielikult eemalduma? Vastus on kindel jah, kuid selle väljamõtlemine, pakkudes samal ajal oma klientidele kvaliteeti ja väärtust, ei ole lihtne.

Kaaludes materjali, millega plastikut asendada, mõtleme kogu materjali elutsüklile. Paljud materjalid, mis esmapilgul tunduvad ökoloogilisemad, osutuvad neid tähelepanelikult uurides problemaatiliseks. Sageli ei ole veel olemas infrastruktuuri ja turge, mis toetaksid alternatiivse materjali elutsüklit, ning tavaliselt on sellel varjatud keskkonna- ja tööjõumõju.
Võime tuvastada biopõhise plasti, mis meie toodete jaoks sobib, kuid siis peame arvestama selle mõju põllumajandusele. Kas plasti jaoks mõeldud maisi, suhkrut või kartulit kasvatatakse pestitsiididega? Kas seda maad tuleks kasutada toidu kasvatamiseks või päikeseenergia tootmiseks?
Teine näide on klaas: esmapilgul tundub see hea alternatiiv, kuid tõenäoliselt oleks vannitoas ohtlik ja nii raske, et kasvuhoonegaaside mõju selle transportimisel on märkimisväärne võrreldes plastiga, mis on suhteliselt kerge.
Alumiinium – oma lõpmatu taaskasutatavusega – tundub paljutõotav, kuid sellel on esmase materjali kaevandamise ja tootmise puhul märkimisväärne mõju keskkonnale ja tööjõule ning meil on olnud probleeme kvaliteetsete PCR-alumiiniumiallikate leidmisega.

Vaatamata väljakutsetele oleme pühendunud paremate pakendilahenduste uuendamisele. 2021. aastal tegime koostööd OSC-ga, et viia läbi elutsükli analüüsi sõelumine meie PCR PET-pudeli alternatiivide kohta. Tahtsime võrrelda PCR-i PET-i alternatiivsete materjalidega ühekordseks kasutamiseks mõeldud konteinerite jaoks, sealhulgas klaas ja alumiinium.
See, mida saime teada, oli üllatav: kuigi paberkarbid ei ole täielikult plastivabad, oli nende keskkonnamõju kõigi hinnatud ühekordselt kasutatavate pakendite hulgas kõige väiksem, sealhulgas võrreldes meie praeguse PCR-i PET-pudeliga. Jätkame alternatiivina karpide uurimist tagamaks, et kasutame tegelikult kõige õrnemat ühekordselt kasutatavat pakendit. Katsetame turul karpe 2023. aasta suveks.

Ülemaailmse plastreostuse vähendamine

Pakenditäiustuste juurutamine ja innovatsioon võtab aega ning vahepeal jätkame plastpakendites toodete müüki. Tahame vastutada selle plastilise jalajälje eest isegi siis, kui töötame selle vähendamise nimel.

Teine strateegia, mida kasutame oma plastpakendite mõju vähendamiseks, on see, mida mõnikord nimetatakse “kompenseerimiseks” või meie puhul “sisestamiseks”. Võib-olla tunnete kasvuhoonegaaside heitkoguste kompenseerimise kontseptsiooni. Kasvuhoonegaase emiteerivad ettevõtted saavad oma heitkoguseid kompenseerida, ostes krediite, et siduda võrdne kogus süsinikku – näiteks kui nad maksavad puude istutamise eest, mis seovad süsiniku koguse, mis on võrdne taastumatu elektrienergia kasutamisega eraldatud kogusega. See tähendab, et need on tõhusalt “süsinikneutraalsed” – kuigi nad viivad süsinikku atmosfääri, tagavad nad, et atmosfäärist eemaldatakse võrdne kogus süsinikku. “Sisestamine” on sisuliselt sama mõiste mis tasaarvestus, kuid finantsinvesteeringud ja keskkonnaalased tegevused toimuvad ettevõtte enda tarneahelas.

Süsinikdioksiidi kompenseerimise sarnast kontseptsiooni saab rakendada ka plasti puhul, võimaldades ettevõtetel taotleda plasti neutraalsust, makstes plasti keskkonnast taaskasutamise eest. See on üsna uus kontseptsioon ja seetõttu müüakse ühikuid süsinikdioksiidi ühikutega võrreldes suhteliselt uutel turgudel. Meie puhul tahame koguda – ja seejärel mingil viisil ringlusse võtta või taaskasutada – mitte ainult sama koguse plastikut, mida toodame oma pakendite kaudu, vaid ka sama tüüpi plastikut, mida toodame, sest me teame, et kõik plast ei ole võrdselt taaskasutatavad. Ja me tahame investeerida oma tarneahela kogukondadesse, nagu oleme teinud õiglase kaubanduse projektide ja taastava mahepõllumajanduse jõupingutustega kogu maailmas.

2022. aastal alustasime katset plastijäätmete kogumisega tänavatelt, maadelt ja veeteedelt Asuomis, Ghanas – kogukonnas, kus toodetakse meie tükiseebi jaoks palmiõli. Nagu paljudel kogukondadel üle maailma, puudub ka Asuomil plastikjäätmete kogumiseks munitsipaalinfrastruktuur, mistõttu plast reostab sageli kohalikku keskkonda või põletatakse hunnikutes, mis võib tekitada õhusaastet. Meie pilootprojekti eesmärk on koguda need jäätmed osana meie tarnija Serendipalmi õiglase kaubanduse äritegevusest, luues uusi õiglase kaubanduse töökohti ja võimaldades materjali seejärel kohapeal ringlusse võtta või ümber töödelda (võib-olla asfaldiks või muudeks vastupidavateks toodeteks). Kui piloot läheb hästi, loodame selle programmi välja töötada ka teistes õiglase kaubanduse tarnijate kogukondades.

 

 

Taaskasutamise ja kompostimise infrastruktuuri muutmine

Nagu eespool kirjeldatud, ei piisa tehniliselt taaskasutatavate või kompostitavate ühekordsete pakendite tootmisest. Kui taristut ja majandusturge ei eksisteeri, et säästvalt toetada selle kasutusea lõppu, satuvad need pakendid tõenäoliselt prügilasse või lekivad lihtsalt keskkonda, saastades meie maad, ookeane, jõgesid ja kogukondi. Seetõttu toetab Dr. Bronner’s „laiendatud tootjavastutuse” poliitikat, mis loob täiendava ringlussevõtu ja kompostimise infrastruktuuri nii meie koduosariigis Californias kui ka USA-s tervikuna.

Californias olime peamised doonorid California plastijäätmete vähendamise eeskirjade algatusel. Loodame, et loob pretsedendi teistele poliitikatele kogu riigis ja paneb ettevõtted, sealhulgas meie ise, vastutama meie toodetud pakendite eest, toetada keskkonna parandamist ja keskkonnaalase õigluse jõupingutusi ning arendada välja parem ringlussevõtu ja kompostimise infrastruktuur.

Föderaalsel tasandil toetame plastireostusest vabanemise seadust (H.R. 5845). See seaduseelnõu paneks pakenditootjad rahaliselt vastutama nende loodud pakendite kogumise ja ringlussevõtu või kompostimise eest (pärast tarbijakasutust). Samuti suurendaks see minimaalset ringlussevõetud sisu, mis peab pakendis sisalduma, ja lõpetaks järk-järgult teatud toodete, näiteks plastnõude kasutamise. Kohalikul tasandil toetame ühekordselt kasutatavate plastide keelustamist ja investeerime parematesse kompostimisrajatistesse San Diego maakonna rannakogukondades, sealhulgas Vista linnas, kus me asume.