Orgaaniline terviklikkus

 

1940ndate alguses oli maailm üleujutatud odavatest sünteetilistest toodetest, umbrohutõrjest, toidulisanditest, plastikust jne, mis suures osas tehtud naftast. Seda kutsuti "Paremaks Maailmaks Keemia Abiga", mõtlemata, kuidas see kõik mõjub õhule, veele, pinnasele ja meie tervisele.
Vastuseks tekkis looduslähedane liikumine, mis lõkkas kõrvale kõik kunstliku põllumajanduses ja toiduainetööstuses ning tõstis au sisse taas traditsioonilised praktikad.

Orgaaniline terviklikkus kehahoolduses tähendab, et toode on valmistaud orgaanilistest koostisosadest ja vastab USDA sertifikaadi tingimustele; samadele, mille alusel serifitseeritakse toiduaineid. Tõeline orgaaniline nahahooldus ei sisalda nahka ärritavaid sünteetilisi säilitusaineid. Naturaalseid, rafineerimata õlisid ja vahasid kasutatakse niisutajatena sünteetiliste silikoonide ja parafiini asemel. Käte- ja kehapesuvahendites kasutatakse sünteetiliste naftabaasil puhastajate asemel traditsioonilist naturaalset seepi.

Dr. Bronner´s võitleb turu eest, kus tarbijaid ei eksitata sünteetiliste toodetega, mis kannavad "rohelist maski". Täna oleme paremas seisus kui kunagi varem ning tarbija saab teha endale parimaid valikud, jälgides toodetel väljatoodud sertifikaate, mis tõestavad nende puhtust.

 

2000

USDA National Organic Program (NOP, eesti k "rahvuslik orgaaniline programm") loodi, et terminit "orgaaniline" kasutataks vaid toodete puhul, mis on sertifitseeritud orgaanilised. Reeglite rikkujaid või anda kohtusse. Kõik firmad võivad vabatahtlikult programmiga ühineda; siiski USDA ei pea järelvalvet kosmeetilistele toodetele.

2003

Dr. Bronner’s sertifitseerib oma vedel- ja tükiseebid USDA NOP all.

2004

Dr. Bronner’s sertifitseerib kehapiimad ja huulepalsamid USDA NOP all - need tooted on üle 95% orgaanilised ja vastavad orgaanilise toidu standarditele.

2005

Kuna turul on tohtutult palju "rohepesijaid" (firmad, kes väidavad olevat orgaanilised, aga seda ei ole), lõpetab USDA ajutiselt sertifikaatide andmise kehahooldustoodetele.

2005 aprill

Dr. Bronner’s kaebab USDA kohtusse reeglite mittejärgimise pärast ning apelleerides asjaolule, et orgaaniline kookosõli on sama puhas nii kehapiimas kui piruka sees.

2005 september

USDA annab taas loa kehahooldustoodete sertifitseerimiseks.

2008

Peale mitmeid aastaid kaebab kohtusse grupi "rohepesijatest" firmasid, kes eksitavad tarbijaid sõnaga "orgaaniline". Hagi nõue on vaid sümboolne 1 USA dollar, sest eesmärk on pöörata tähelepanu ebaausatele praktikatele.

2010

Whole Foods Market, suurimaid puhta toidu ja kosmeetika müüjaid Põhja-Ameerikas, seab standardid oma kauplustes müüdavale kaubale. Toodetel peab olema kas USDA sertifiakat või NSF kosmeetikatoodete sertifikaat.

Siiski ei ole veel ühtegi seadust, mis keelaks tooteid sildistada kui "orgaanilised". Seda seaduseauku kasutatakse siiani ära väga agaralt.


18-in-1
Dr. Bronner´s seepidel on 18 kasutusvõimalust!
Vaata rohkem >