TEEME PARIMAT SEEPI
Seepe on valmistatud vähemalt tuhat aastat. Õlide ja rasvade seebiks muutmine on üks vanimaid inimkonna teadmisi. >>>

AUS JA LÄBIPAISTEV

Ei mingeid trikke! Kõik, mida kannad oma nahale, läheb ka sinu organismi. Turul on väga palju kosmeetikatoodete tootjaid, kes teadlikult eksitavad tarbijaid terminitega "naturaalne", "looduslik", "orgaaniline" jne., soovides jätta oma kaubast puhtama mulje kui see tegelikult on.
Ei ole just palju kasu orgaanilisest või looduslikust taimeõlist, kui seda leidub tootes vaid 0,1% ning ülejäänu moodustavad naftal baseeruvad koostisained, mis ummistavad poore ja võivad tekitada tõsiseid nahahädasid ning haiguseid.

Ole eriti ettevaatlik beebidele ja lastele mõeldud toodetega. Tihtipeale sisaldavad need samasuguseid keemilisi koostisaineid nagu täiskasvanutele mõeldud kosmeetika. Loe näiteks "pisaravaba" kosmeetika kohta SIIT. 

Kuidas olla kindel,  et valitud kosmeetikatoode on puhas ja keemiavaba?
Seda tõestavad mitmesugused sertifikaadid - nende erinevus seisneb vaid nõuetes, millele toode kvalifitseeruma peab. Dr. Bronner´s tooted kannavad mitmeid sertifikaate, sh ka USDA Organic märki - kosmeetika on sama puhas kui orgaaniline toit.

NaTrue on rahvusvaheline sertifikaat mahe- ja looduskosmeetikale, mis kasutab 3-astmelist süsteemi:
1. naturaalsed tooted, mis ei pruugi olla orgaanilised
2. 70% ulatuses orgaanilised tooted
3. 95% ulatuses orgaanilised tooted; 5-15% koostisest võib olla NaTrue aktsepteeritud sünteetiliste koostisainete listist
www.natrue.org

USDA Organic sertifikaati antakse peamiselt orgaanilise toidule. Koostisained peavad olema rohkem kui 95% ulatuses orgaanilist päritolu. Sertifikaat keelab sünteetilised koostisained ja enamike koostisainete keemilise töötlemise.
www.usda.org

BDIH on Saksamaal asutatud organisatsioon, mis hõlmab enda all kosmeetika-, toidulisandite- ja käsimüügiravimite tootjaid, kes järgivad BDIH poolt ettenähtud standardeid, mis on kehtestatud taimse ja mineraalse toormaterjali kasutamisele, loomade kaitsele, keemiliste värv- ja lõhnainete, silikoonide, parafiinide kasutamisele.
www.wfto.com

Vegan Society sertifikaat tõestab, et Dr. Bronner´s tooted ei sisalda loomset toorainet ja tooted ei ole testitud loomadel.

Fair For Life sertifikaadi saamiseks peab tootja vastama põhjalikele nõuetele, mis puudutavad kauba käsitlemist, sotsiaalseid standardeid jpm.
www.fairforlife.org

World Fair Trade Organization koondab enda alla globaalsed õiglase kaubandusega tegelevad ettevõtted, mis peavad vastama 10 WTFO kehtestatud reeglile - kõike seda jätkusuutliku ja õiglase majanduse nimel. Standarditest kinnipidamist kontrollitakse perioodiliselt.
www.wfto.com

B Corporation firmad omavad mittetulundusühingu B Lab sertifikaati, mis annab tunnistust nende tegevuse positiivsest mõjust inimestele ja planeedile ning räägib üldisest visioonist - kuidas teha head ja pöörata see kasumiks. Be The Change!
www.bthechange.com

Dr. Bronner´s tooted on vägivallavabad ja ei ole testitud loomadel.

Ameeriklaste mitte-tulundusühing, mis annab tunnistuse geneetiliselt muundatud organismidest vabadele (GMO-vabadele) toiduainetele ja kosmeetikale. Igal ühel meist on õigus teada, mis on meie toidu sees.
www.nongmoproject.com