SEEBIVALMISTAMINE DR. BRONNER'S MOODI

 

Seepe on valmistatud vähemalt tuhat aastat. Õlide ja rasvade seebiks muutmine on üks vanimaid inimkonna teadmisi. Arvatakse, et esimene seep valmis kogemata, kui süüa tehes tilkus rasva kuuma tuha sisse.

Seebi tegemine on rasva või õli seebistamine leelisega. Rasv või õli on triglütseriid, st. 3 rasvhapet seotakse glütseriiniga. Leeliseks on naatriumhüdroksiid (tükiseepide puhul) või kaaliumhüdroksiid (vedelseepide puhul). Leelis ise tekib elektri suunamisel läbi soolvee.

Seebistamise protsess on lihtne üheastmeline reaktsioon, mille puhul ei esine jääkprodukte: glütseriin eraldatakse rasvhapetest ja rasvhapped seotakse naatriumi või kaaliumiga; samal ajal kui hüdroksiid moodustab vee. Tulemuseks on seep, glütseriin ja vesi (leelis ise seebi sisse ei jää).

 

Originaalne
Dr. Bronner´s 18-ühes Magic Soap

Meie klassikaline vedelseep, mille ajalugu
ulatub 160 aasta kaugusele.
Dr. Bronner's Pure-Castile Soap vedelseebid >

Erinevalt enamikest tavalistest seebitegijatest, kes eraldavad glütseriini seepidest, jätame meie selle toote sisse, et seebi toime oleks niisutavam. Meie super-rikkaliku vahuga seepides on säilitusaineteks naturaalne vitamiin E ja tsitrushape. Seepidesse ei ole lisatud sünteetilisi värv-, lõhn- ja säilitusaineid - ainult puhtad essentsiõlid.

Kvaliteetsete seepide tegemine tähendab õiget kogust õlisid. Kookosõli on väga vahutav, kuid võib kuivatada. Oliivõli annab pehme luksusliku vahu, kuid vähesel määral. Kasutades mõlemat õiges koguses, valmibki parim Dr. Bronner´s seep: väga vahutav ja pehme. Meie seepides on samuti kanepiseemne- ja jojobaõlid, mis on ligilähedased naha enda rasule ning jätavad naha siidiselt pehmeks ka peale pesu.
Meie vedelseebid on 3x kontsentreeritumad kui teised turul olevad vedelseebid. See tähendab, et meie seepi jätkub palju palju kauemaks.