Looduslik antiseptik – Dr. Bronner´s teepuuõliga seebi kasutusvõimalusi

Teepuuõlil on mitmeid tervendavaid toimeid. Hinnatud eelkõige oma antiseptiliste omaduste poolest, on see kõikjal kodus kasutatav taim Austraalia suurim ekspordiartikkel. On teada, et II maailmasõja ajal lisasid Austraalia sõjavägi ja merevägi teepuuõli oma esmaabikomplekti hulka. Teepuuõli leevendab aknet, kõõma, kiirendab haavade paranemist ja ennetab seennakkusi. Kodus toimib see õli kui võimas multipuhastaja.

Dr. Bronner´s teepuuõliga tooted on vägivallavabad, vegan, orgaanilised ja multifunktsionaalsed. Siin näiteks 5 erinevat kasutusvõimalust:

1. Naha augustamine ja tätoveerimine 

Dr. Bronner’s 18-ühes Tea Tree vedelseepi soovitatakse tihti tätoveeringute ja nahaaugustamisega tegelevates salongides naha hoolduseks. Orgaaniline teepuuõli toimib tugeva antiseptikuna, kookose ja jojoba õlid siluvad ja niisutavad nahka. Võta endale SIIT

2. Aknelise naha hooldus 

Teepuuõlil on tugev bakteritevastane toime, vähendab nahapõletikke ja higistamist. Dr. Bronner´s Tea Tree vedelseep sobib ideaalselt igapäevaseks näo ja keha pesemiseks, et vähendada ja ennetada nahapõletikke.

3. Vähendab naha kuivust ja raseerimisest tulenevat õhetust

Kuiv nahk, eriti jalgadel, saab abi Dr. Bronner´s Tea Tree tükiseebist. Teepuuõli kiirendab mikrohaavade paranemist, ärritus ja ebamugavustunne kaovad, nahk on kaitstud bakterite ja seenhaiguse eest. Tükiseebist, mis sobib ideaalselt kogu keha pesemiseks, tuleb siidine ja paks vaht, millega saab kergesti raseerida jalad ja kaenlaalused. Kliki SIIA 

4. Antibakteriaalne hooldus kätele ja tarvikutele

Dr. Bronner´s Tea Tree Organic Sugar Soap suhkruseep sisaldab peale antibakteriaalse teepuuõli ka niisutavat viinamarjamahla ja karamellist suhkrut. Koos orgaaniliste õlidega hoiavad need sinu käed siidised ja puhtad.
Kui oled harjunud meigipintsleid ja svamme puhastama tavalise Dr. Bronner´s seebiga, siis võid vahelduseks proovida ka suhkruseepi. Kookose-oliivi-kanepiseemne õlid hoiavad pintslid pehmed.  Vaata SIIA 

5. Üldpuhastus

Dr. Bronner´s seepide erilisus seisneb nende 18 kasutusvõimaluses. Teepuuõli bakterite levikut pärssivat toimet on hea ära kasutada ka kodu puhastamisel  – pese pinnad, põrandad, pesu, nõud. Ka koeradele soovitame kirpude ja täide tõrjeks just teepuuõliga seepi kasutada.

6. Taimekahjurite tõrje

Lehetäide ja lestade puhul lisa veele paar tilka teepuuõli ja pritsi lehtedele (kata mulla osa kinni).

7. Jalaseenest saab ka edukalt teepuuõliga lahti. Võta suurem kauss või ämber sooja veega ning lisa sinna sorts teepuuõliga seepi, hoia jalgu vees 10 min iga päev.