Jätkusuutliku palmiõli tootmine on võimalik!

Dr. Bronner´s näitab, et palmiõli ON võimalik toota jätkusuutlikult orgaanilise ja õiglase kaubanduse tingimustes.

“Järjest enam räägitakse jätkusuutlikust palmiõlist ja ka meie soovime Dr. Bronner´s toodete tarbijaid harida teemal, kuidas oleme suutnud leida jätkusuutliku viisi erinevate õlide tootmiseks, mida kasutame oma toodete sees,” selgitab David Bronner, Dr. Bronner´s tegevjuht. “Arvestades tavalise palmiõli tootmise negatiivset mõju, oleme eriti uhked, et suudame erineda.”

Palmiõli kasutatakse umbes pooltes toodetes, mida toidupoodides leidub. Et täita tohutut nõudlust ja rajada aina uusi palmiistandusi, hävitatakse vihmametsi Brasiiliast Borneoni. Tihti kuuluvad need istandused rahvusvahelistele korporatsioonidele, kes ei hooli põllupidajatest ega töölistest, trambivad põlisrahvaste õigustel ja ei tee midagi kohaliku elu parandamise heaks.
Borneol on selline praktika hävitanud peaaegu täielikult viimase loodusliku orangutangide elupaiga. Üle maailma on hävitav lõika-ja-põleta teguviis viinud väärtuslikud ökosüsteemid massväljasuremise äärele.

“Kui palmiistandused on ühed halvimad näited korporatiivsest põllumajandusest, siis avaldavad negatiivset mõju ka paljude teiste põllukulutuuride viljelemine,” jätkab David Bronner. “Iga põllukultuuri on võimalik kasvatada jätkusuutlikult ja palmid ei ole siin mingi erand.”

———————————–

Serendipalm Co. Ltd., Dr. Bronneri tütarfirma, loodi 2007. aastal. See on nurgakiviks kogu firma strateegia arendamisel – hankida oma toodete koostisosad orgaaniliselt, õiglase kaubanduse tingimustes. Kogu tehas rajati nö “nullist”. Täna on see, rohkem kui 200 töötajaga firma, Asoumi piirkonna suurim ja atraktiivseim tööandja. Serendipalm ostab kogu oma palmiõli u 500 kohalikult farmerilt, kes kasvatavad palme orgaaniliselt, mis toetab bioloogilist mitmekesisust. Sertifitseeritud pindala on Serendipalmil kokku 4000 aakrit.

Meie palmiõli istanduse rajamiseks ei ole hävitatud vihmametsasid. Me täiustame järjepidevalt pinnase kvaliteeti ja harime seda ilma keemiliste väetisteta; tagame töötajate turvalised töötingimused; maksame õiglast palka.
“Dr. Bronner´s ja Serendipalmi jaoks on prioriteet töötada koos väikepõllupidajatega ja hoida pikaaegseid kaubandussuhteid, mis on kasumlikult kohalikule ühiskonnale,” räägib Gero Leson, Dr. Bronner´s spetsiaaloperatsioonide direktor. “Lähedased suhted põllumeestega tagab läbipaistva tooteahela, elimineerib hallid alad ja vahendajad.”
Serendipalm toodab palmiõli vaid Dr.Bronner´s firmale ja valitud Euroopa  klientidele. Et rahuldada orgaanilise palmiõli nõudlust, rajatakse suuremat tehast, täiustatakse tootmisprotsesse; seega suurendades positiivset mõju kohalikule ühiskonnale.

Fair Trade erinevad arenguprojektid kohalike ühiskondade toetamiseks on boonus, mis tuleb õiglase kaubanduse sertifikaadiga toodete müügist. Sünnitusosakondade ehitamine kohalikele haiglatele, veesüsteemide rajamine, 0-intressiga laenu andmine ja palju muud.

Küsides endalt, kust koostisained nagu palmiõli tulevad ja millistes tingimustes need on toodetud, muudame me planeeti kurnavat tarbimissüsteemi, mis hävitab ühiskondi ja ökosüsteeme üle maailma. Olles teadlikud tarbijad, omame võimu luua jätkusuutlikum ja õiglasem keskkond. Valides kaupluses Fair Trade õiglase kaubanduse märgiga tooteid, toetad majandusmudelit, mis on eetiline ja püsiv.