DIY keemiavabad puhastusvahendid

Kodu on koht, kus peaksid end tundma turvalisena. Siiski muudame kodud igapäevaselt toksilisemaks kui endale teadvustame - rääkides õhu kvaliteedist, toidust, erinevatest pindadest, pesust jne.

Massmarketi puhastusvahendid on pungil täis erinevaid kemikaale, lubades maailma kõige puhtamat ja läikivamat tulemust. Aga see võib päris kalliks maksma minna. Pikaaegsed tervise- ja keskkonnariskid... Kas oskad nimetada inimest, kellel ei ole mitte mingisugust allergiat, ekseemi, astmat või muud tundlikkuse sümptomeid?

Mis on sinu puhastustoodetes

3 lihtsamat terminit, mida meeles hoida:

Lõhnained - termin, mis peidab enda sadu erinevaid kemikaale. Võivad põhjustada sisesekretsioonihäireid, allergiat ja astmat.
Quaternary Ammonium või lühidalt “Quat”, mida leidub enamikes pesupehmendajates. Põhjustavad hingamisteede ärritust ja kontaktdermatiiti.
Klooribaasil valgendajad, mis võivad põhjustada neuroloogilisi häireid ja hingamisteede ärritust.

Mitte-toksilised alternatiivid

Äädikas: Ei ole asja, mida äädikas puhastada ei suuda. See eemaldab rasu, desinfitseerib; eemaldab ebameeldivad lõhnad ja plekid.
Sooda: Koos äädikaga annab sooda valamutele ja WC-pottidele kirka puhtuse. Segu pehmendab ka karedat vett ja toimib pesuvahendiga segades efektiivselt pesupehmendajana.
Eukalüpti ja teepuu essentsiõli: Lisades paar tilka puhastusvahendile, saad vahendile juurde antibakteriaalse toime.
Seep (vedel): Kastillseep on väga mitmekülgne ja multifunktsionaalne. Sobib nii nõude, põrandate, pesu kui mis iganes muu pesemiseks. Suurepärane puhastusvahend ka õues - biolaguneva koostise tõttu ei pea sa muretsema pinnasesse jooksva seebivee tõttu.

DIY keemiavabad spreivahendid

Meetod: miksi kõik koostisained spreipudelisse.

Akendele ja peeglitele, veeplekkidele vannitoas ja dušikabiinis:
1L vett
60mL äädikat
15g soodat

Köögis, külmkapile ja söögilauale:
160mL vett
80mL äädikat
1 spl soodat
15 tilka essentsiõli (teepuuõli, tsitrus, lavende vms)

Vannituba, WC ja valamud:
450mL sooja vett
2 spl vedelseepi
2 spl äädikat
Soovikorral: essentsiõli

Vedelseep nõudele:
400mL vett
120mL seepi
2 spl soodat
15 tilka essentsõli (nt tsitrust)

---------------------------------------

Nagu näed, ei vaja sa kümneid erinevaid tooteid, et kodu puhastada. Piisab lihtsatest koostisainetest. Peale selle, et neid on lihtne teha, on vahendid ka uskumatult soodsad! Puhas kodu, puhas keskkond, hea tervis.