Covid-19 ettevaatusabinõud Ghanas

Covid-19 ettevaatusabinõud Ghanas - kuidas me sealses piirkonnas hakkama saame

Covid-19 on mõjutanud meie kõigi igapäevaelu. Terminid nagu kätepesu, hügieen, maskid, sotsiaalne distants, kodukontor, riskigrupid jm on saanud tavaliseks osaks meie kõnepruugis. Milline näeb aga välja olukord riigis, kus hügieenistandardeid on raske hoida ja meditsiiniline abi nii kättesaadav pole?
Meie saksa kolleeg Julia Edmaier, Fair Trade programmide juht, raporteerib otse Ghanast, Serendipalmist. Serendipalm on Dr. Bronner´s tütarfirma, mis toodab orgaanilist fair trade palmiõli.

Covid-19 pandeemia ägenedes võttis Dr. Bronner´s koheselt kasutusele ettevaatusabinõud, et Serendipalmi ebatavalise olukorra eest kaitsta. Ghana oli Aafrikas üks esimesi viiruse leviku kohti. Koheselt tõstatati küsimus, millised probleemid võivad esile kerkida ja kuidas nendega hakkama saada.

Asuomis, Ghanas, ei ole mitte ühtegi haiglat. Piirangute kehtestamine võib paljudele inimestele mõjuda hullemini kui viirushaigus ise. Need olid faktid ja nendega tuli tegeleda - kasvatad inimeste teadlikkust hügieenist, et saaksime Serendipalmi töös hoida.

Üks suurimaid teemasid on käte pesemine. Serendipalmi meeskond otsustas hakata kogukonna jaoks kohapeal tootma ise palmiõlist seepi, mille nimeks sai "4-LYF". Koos sellega rajati asutusse mobiilsed kätepesujaamad ("Veronica Buckets").

Teine teema oli sotsiaalse distantsi hoidmine. Tavaliselt töötavad kõik palmiviljade puhastajad ühes ruumis, istuvad ringis ja laulavad rõõmsaid laule. Nüüd kehtestati ka neile turvalise vahemaa hoidmise kohustus, mida toetas omakorda näomaskide kandmine.
Nende ettevaatusabinõudega suutsime Serendipalmis inimeste haigestumist vältida, viiruse levikut takistada ja hoida alles inimeste töökohad.

Vaata ka videot (inglise keeles)!