Habemehooldus Dr. Bronner´s toodetega

Autor:
Lisa Bronner 

Lisa Bronner

Lisa Bronner on tervislike eluviiside eest kõneleja. "Going Green with a Bronner Mom" blogi autor ja Dr. Emanuel Bronneri, Dr. Bronner´s rajaja, lapselaps. 

Tunnistan: Ma ei kirjutanud seda postitust oma kogemuse põhjal. 

Sain ideid mitmetelt habemekandjatelt, sh. Aaronilt, Martylt, Bennylt ja Tylerilt. 

Suures pildis 

Kehahooldustooted, mis püsivad meie nahal pikka aega, avaldavad nahale ja vereringele suurt mõju. Ma räägin niisutajatest, deodorantidest, juuksehooldusest jne. Need on meie nahal terve päev (ja tihti ka öösel). Seetõttu on oluline teada, mida need tooted sisaldavad. 

Lihne termin "lõhnaine" võib endas sisaldada tuhandeid koostisosasid, tihtipeale hormoonide talitlust häirivaid ftalaate. Kõik lõhnained peaks olema saadud essentsõlidest. 

Säilitusainete kategooria pole lihtsam. Siin on väljatoodud mõned "suured pahad":
- butüül- ja propüülparabeenid (butyl- , propylparaben) - sisesekretsioonisüsteemi häirijad
- kvaternium-15 (Quaternium-15) - vabastab formaldehüüdi
- metüülisotiasolioon (methylisothiazolinone) - allergeen
- diasolidinüül uurea (diazolidinyl urea) - vabastab formaldehüüdi

Sa näed neid kõikjal. Need pole ainsad, aga alguseks piisav, mida meeles hoida. Reeglina asetsevad koostisainete viimases reas ja madala kontsentratsiooniga; seega väga ebatõenäoline, et võiksid tekitada terviseprobleeme?
Aga mõtle, et kannad neid oma nahale IGAL PÄEVAL. Mitmete toodete näol. Kiht kihi kaupa. Kui suureks see kontsentratsioon nüüd muutub? 

Keskendume habemehooldusele. Kui hooldad habet igapäevaselt, kannad tooteid karvadele, nahale ja see võib sattuda isegi sinu suhu. Dr. Bronner´s aitab vältida kõiki neid kahtlaseid koostisaineid.

Habeme pesemine 

Dr. Bronner’s pakub klassikalisi kastiiliaseepe ja suhkruseepe. Kõik sõltub sellest, kui palju niisutust habe vajab. 
Kui sul on rasune nahk, Dr. Bronner´s Tea Tree teepuuõliga või Peppermint piparmündiõliga seebid on sulle. Vana hea originaalne seep. Piparmünt värskendab ja virgutab, teepuuõli balanseerib rasutootmist ja ennetab vistrikke. 

Kui sul on kuiv nahk, proovi Dr. Bronner´s Sugar Soap suhkruseepe  - need pumbaga pudelis. Shikakai ekstrakti on kasutatud juustehoolduses aastasadu. Peale selle on suhkur naturaalne niiskuse nahas hoidja. Suurepärane toode nii juustele kui kehale. 

Habeme stiliseerimine 

 Dr. Bronner’s Baby Mild Organic Magic Balm on fantastiline palsam igasugustele habemetele. See niisutab nahka ja karvakesi, vähendab sügelustunnet, taltsutab karme karvakesi. Ja kuna palsam on lõhnatu, siis ei hakka see võistlema sinu lemmikparfüümiga, mida samuti ehk kanda tahaksid. 
Soojenda palsamit kergelt käte vahel ja kanna läbi habeme. Stiliseeri vastavalt soovile. Lihtne ja naturaalne. Su keha tänab sind.