Baby Mild seebiga beebide pesemine

Autor:
Lisa Bronner 

Lisa Bronner

Lisa Bronner on tervislike eluviiside eest kõneleja. "Going Green with a Bronner Mom" blogi autor ja Dr. Emanuel Bronneri, Dr. Bronner´s rajaja, lapselaps. 

 

baby

Ma kasutan Dr. Bronner´s Baby Mild seepi oma beebil, isegi kui see ei ole "pisaravaba". Arvestades asjaolu, et beebisid on tavalise seebiga pestud väga pikka aega, enne "pisaravaba" koostise leiutamist. Me lihtsalt hoidsime selle alati silmadest eemal. 

Mis teeb "pisaravaba" toote "pisaravabaks"? Sellistel toodetel on neutraalne pH. Ärritus silmadele on reeglina tingitud pH-taseme muutusest. Meie silmad taluvad pH-taset 7.54 +/0.01. See on õrnalt aluseline (pH 7 on neutraalne).
Dr. Bronner´s seepide pH-tase on 8.9, mis on silmadele ärritav. Alandades pH taset, me vähendame samuti aga seebi puhastusvõimet. 

 Seega - kasutame neutraalse pH-ga toodet, mis ei ärrita silmi, aga teeb naha puhtaks? Ebaloogiline. Vaata, millest see toode koosneb. Seal ei ole tegelikult seepi sees. 
Seep on naturaalne (otse loodusest, mitte sünteesitud) toode, mis sünnib loomsete või taimsete õlide (Dr. Bronner´s seepides siis oliivi- ja kookosõli) sidumises leelisega. Beebitooted, millele pannakse nimed nagu "puhastajad", "beebiseep", "dušigeel" jne, valmistatakse seebivabadest pindaktiivsetest ainetest, st. naftabaasil toodetud. Lisaks on sellistes toodetes tõenäoliselt nahaärritust põhjustavaid säilitusaineid. 

Seega, isegi kui meie Baby Mild seep ei ole sõbralik silmadele, see on väga sõbralik nahale. Meie Baby seepi ei ole lisatud ka essentsõlisid, kuid sisaldab topeltkogust oliiviõli. 

Kuidas Baby Mild seebiga oma lapsi pesta:

Esiteks, ma ei kasuta seda oma lapse näol. Selle asemel pühin pehme niiske pesukindaga tema nägu. Seejärel tilgutan kindale paar tilka seepi. Pesukindaga on väga hea pesta - see ei aja toodet igale poole laiali ja kontsentreeritud seep lahjendub niiskel kindal koheselt.  Loputada väga lihtne, toode eemaldub kergesti.