Õiglased tarneahelad toetavad väikepõllumehi kogu maailmas

Dr. Bronner’s on loonud õiglase kaubanduse projekte erinevates maailma paikades: Sri Lankal ja Samoal kookosõli hankimiseks, Ghanas palmiõli tootmiseks, Palestiinas ja Iisraelis oliiviõli tarnimiseks, Indias mündiõli tootmiseks, Ecuadoris palmituumaõli hankimiseks ja Brasiilias suhkru kasvatamiseks. Umbes 10 000 inimest saavad igal päeval nende projektide kaudu otsest kasu ; samuti toetame õiglase kaubanduse projekte ka Põhja-Ameerikas. 

Kookosõli - Sri Lanka 

Serendipol alustas 2007 aastal metsikuks kasvanud ja hüljatud kookose istanduse ning kookose tootmise tehasega. Sel ajal peeti seda projekti naeruväärseks ja lühiajaliseks.

Nüüd, aastaid hiljem, on projekti 1260 kaasatud põllumeest, 300 töötajat ja 30 miljonit kookospähklit aastas.

Et saada üle kartusest - orgaaniline tootmine on vähem kasumlik ja suurte kuludega -, koolitas kohalik meeskond järjepidevalt kookosekasvatajaid, kuidas viljeleda jätkusuutlikku põllumajandust. Projekt keskendus pinnase väetamisele orgaanilise kompostiga ja intressivabade laenude andmisele, mis aitasid põllumehed taas järjele.
Lisaks õiglasele kauba hinnale, pakkusime ka finantsilisi lisaboonuseid oma töö jätkamiseks.

Meie äri kasumist saab osa ka kohalik ühiskond. Oleme ette võtnud üle 1000 projekti ja investeerinud sinna üle 1.8 miljoni dollari: meditsiinilised vahendid maakliinikutele, sanitaarsüsteemide parandamine ja puhtale veele ligipääsu tagamine; internetiga ühendamine ja raamatukogude rajamine koolides, tugiteenused kuritarvitatud naistele ja lastele; suuremad ehitusprojektid nagu sillad, teed, elektriühendus.

Kookosõli - Samoa 

1990ndatel õitsenud kookospähklitööstus Lääne-Samoal on kaotanud oma konkurentsivõime. Tänasel päeval jääb suur osa kookosesaagist korjamata. Asutasime koos kohaliku tootjaga 2016. aastal SerendiCoco Samoa nime all uue ettevõtmise, mis toetab kohalikke põllumehi kasvatama kookospalme mahedalt. Esimesed 1000 kasvatajat said oma sertifikaadid 2017. aastal. SerendiCoco Samoa on tõstnud orgaanilise kookospähkli hinda, mis ärgitab ka teisi kasvatajaid meie ettevõtmisega ühinema. Arvestades Samoa väikest rahvaarvu  - 150 000 - ja nende elanike sõltuvust välismaal elavatest sugulastest, on projektil märkimisväärne mõju riigi majandusele.

SerendiCoco Samoa töötab koos valitsuse, rahvusvaheliste sponsorite ja põllumajandusekspertidega, et luua uus kookospalmide istutamise skeem, jälgides dünaamilise metsamajandamise põhimõtteid - see suurendab pinnase tootlikkust ja vastupidavust põuale ja erosioonile, parandab toidu kvaliteeti. Fair trade preemiumtasude kaudu saavad toetust haridusasutused ja suureneb noorte tööhõive.

Palmiõli - Ghana 

Orgaaniline palmiõli on samuti üks peamistest koostisosadest Dr. Bronner´s seepides. Palmiõli annab tükiseepidele nende tahke oleku ja aeglustab seebi lahustumist.

Meie palmiõli on toodetud eetiliselt ja jätkusuutlikult korjatud palmiviljadest Ghana idaregioonist. Seda projekti koordineerib Serendipalm, Dr. Bronner´s tütarfirma, mis ostab palmivilju 635 mahetalust. Nende palmisaludest korjatakse viljad teadlikult, arvestades kohalike primaatide ja metsloomade vajadusi. Serendipalmi 250 töötajat, peamiselt naised, naudivad õiglast palka ja hüvesid, mida ei suuda pakkuda keegi teine, sama valdkonna tootja. Iga kaubasaadetise eest teenib Serendipalm Fair Trade
Premium boonust, mida kasutatakse kompostimissüsteemide loomiseks ja täiustamiseks, kohalike kliinikute toetamiseks, koolide renoveerimiseks, küladevaheliste ühendusteede ja -sildade taastamiseks jne. Toetust saavad reeglina riigi poolt alafinantseeritud projektid.

Palmiõli tehnilised omadused annavad talle olulise rolli toidu- ja kosmeetikatööstuses. Ülemaailmse nõudluse tõttu, ei ole enamik palmiistandusi kahjuks ei „rohelised“ ega „õiglased“. Meie kogemus on näidanud, et väiksemas skaalas tootmine võib olla õiglane, kasumlik ja jätkusuutlik.


All-One Organic Bar Soap
Orgaaniline fair trade palmiõli lisab tükiseepidele tugevust ja pikendab seebi kasutusiga. 
Vaata rohkem >

Oliiviõli - Palestiina ja Iisrael

Orgaaniline oliivõli on peamine koostisosa Dr. Bronner´s vedelseepides, andes tootele velvetise pehmuse.  Austades oma juudi suguvõsa eelkäijaid ja soovides rahulikku koos-eksisteerimist, tuleb oliivõli Pühalt Maalt - nii Palestiina kui Iisraeli põllumeestelt.

2006. aasta lõpus alustas Dr. Bronner´s koostööd Palestiina firmaga Canaan Fair Trade, saades 90% oliivõlist just neilt. Eesmärk oli parandada oliivikasvatajate majanduslikku olukorda, arendades sõbralikku suhteid ka Iisraeliga. Canaan töötab koos Palestiina Õiglase Kaubanduse Ühendusega (PFTA) ja ostab kokku orgaanilist õli 1700 oliivikasvatajalt. Dr. Bronner´s toetas ja rahastas Canaani sertifikatsioonide taotlemist. See ühtlasi soodustas firma võimalusi siseneda suurematele turgudele Euroopas ja USAs.

Aastaid tagasi oli Palestiina kõrgekvaliteetse oliivõli eksportimine praktiliselt võimatu riigipiiride ning Vahemere piirkonna konkurentide tõttu. PFTA kasvatajatele on tänapäeval garanteeritud miinimumhind tootmiskulude katteks ning lisaks Fair Trade Premium 25%. Canaan toetab lisaks kohalikku haridust, puude istutamist ja logistiliselt.

10% Dr. Bronner´s seebis kasutatatavast oliivõlist tuleb Iisraelist. Sindyanna, õiglase kaubanduse firma, mida juhivad juudi-iisraeli ja araabia naised, toetab araabia-iisraeli põllupidajaid. Samuti ostame oliivõli juudi-iisraeli perekonnalt Strauss, kes on pioneerid orgaanilise oliivõli tootmises.


18in1 Pure Castile Organic Soap
Orgaaniline fair trade oliiviõli annab meie seepidele siidise pehmuse.
Vaata rohkem >

Mündiõli - India

Mündiõli on meie enimkasutatud essentsiõli - selle jahutavad omadused teevad meie piparmündiseebi ja All-One hambapasta nii värskendavaks!

Dr. Bronner’s kasutab kahte mündisorti, piparmünt (mentha piperita) ja maisimünt (mentha arvensis). 2004. aastast kasvatasid neid väikepõllumehed Indias, Uttar Pradesh osariigis. Algselt opereeris seda projekti meie partnerfirma Earthoil UK, mille 2013. aastal meie tütarfirma Serendimenthe üle võttis. Kui 2015. a. ilmnesid firmas finantsilised ebakõlad, otsustasime firma sulgeda, kuid pakkusime sealsetele motveeritud ja teadmistega töötajatele asutada oma firma - Pavitramenthe .

Sellest sai alguse projekt, mis hõlmab üle 1200 mahetaluniku. Nende põllud ei ole suuremad kui 2 aakrit ja seal kasvatatakse iga 2-3 aasta tagant erinevaid kultuure. Kümneid aastaid intensiivset harimist ja kemikaale näinud pinnas on kurnatud ja sisaldab väha vähe huumust. 2017. a. alustas Dr. Bronner´s "pinnase taastamise" projekti, et teha maa produktiivsemaks ja vastupidavamaks. Koos Saksa firmaga GIZ, ostsime komposteerija, mis muudab põllumajandusjäätmed kompostiks. Kompost müüakse talunikele subsiidiumina, mida toetab süsinikukrediidi müük.Talunikke toetatakse ka koolituse, tööriistade ja seemnetega. Soodustatakse läätsede ja ubade kasvatamist, puuviljapuude ja teiste kasulike, näiteks neemipuude (looduslik pestitsiid) istutamist. 

Alates 2015. aastast on Pavitramenthe projekt avaldanud kohalikele tohutut mõju. Rajatud on meditisiinipunkte, käimlaid, joogivee jahuteid. Soodustatakse naistele hariduse andmist ja tööoskuste mitmekesistamist. 

 


Organic Lip Balm
Orgaaniline fair trade mündiõli annab meie paljudele toodetele mõnusa õhetuse!
Vaata rohkem >

Palmituumaõli - Ecuador

Orgaanilist palmituumaõli kasutame Dr. Bronner´s vedelseepides ja Shikakai suhkruseepides, mis annab koos kookosõliga seepidele rikkaliku vahu.
Meie koostööparnter Natural Habitats hangib orgaanilist palmituumaõli õiglase kaubanduse raames Ecuadorist, kus kohalikud farmerid harivad palmisalusid, saades selle eest õiglast tasu. Kohalikke primaatide elu projekti raames ei kahjustata.

Suhkur - Brasiilia

Brasiiliast pärit orgaaniline suhkur annab meie suhkruseepidele karamellivärvi ja magusa lõhna ning aitab hoida naha niiskustaset.
Native Green Cane Project Brasiilias on üks maailma suurimaid jätkusuutliku põllumajanduse projekte.

Native Green Cane Project maksab oma liikmetele kauba eest õiglast tasu ja Fair Trade preemiat, mis läheb kogukonnaprojektidesse.

 


Organic Sugar Soap
Orgaaniline fair trade suhkur niisutab SInu nahka ja annab suhkruseepidele mõnusa magusa lõhna!
Vaata rohkem >