Dr. Bronner´s Heal Earth! kampaania


Menukas naturaalsete seepide bränd Dr. Bronner´s avaldas uue dokumentaalfilmi “Journey to Pavitramenthe” (“Teekond Pavitramenthesse”), milles räägitakse tarneahelate vastupidavusest kliimamutustele. 

2019. aasta aprillis alustas Dr. Bronner´s, Põhja-Ameerika menukas perefirmale kuuluv bränd, rahvusvahelist kampaaniat Heal Earth! (tõlkes “tervendame maad”). Dr. Bronner´si pühendumust õiglasele kaubandusele ja orgaanilistele tooraineahelatele esitletakse 7-minutilises dokumentaalfilmis “Journey to Pavitramenthe”, mis räägib 1500 põllupidajaga kogukonnast Indias, Bareillys, kes toodavad õiglase kaubanduse raamides orgaanilist mündiõli, mida kasutatakse Dr. Bronner´s toodetes. 

“Piparmündiseep on meie kõige kuulsam ja populaarsem toode. Seda ei oleks, kui ei oleks meie Pavitramenthe partnereid Indias,” räägib Michael Bronner, Dr. Bronner´s president ja firma looja, Emanuel Bronneri pojapoeg. “Oleme uhked nende põllumajanduspraktikate üle, mis sõna otseses mõttes tervendavad pinnast, võimaldades atmosfäärist eraldada süsinikku ja nii võidelda muutuva kliima vastu.”

“Tavapärane, keemiat täis industriaalne põllumajandus on oluline kasvuhoonegaaside tootja ja kliimamuutuste põhjustaja,” ütleb David Bronner, Dr. Bronner´s tegevjuht ja Emanuel Bronneri teine pojapoeg. “See lühike dokumentaal heidab valgust, kuidas firmad võiksid oma tootmisahelaid nullist ehitada, et tagada terve pinnase ja tervete kogukondade püsimine.”

Pavitramenthel on suured teened kohaliku kogukonna ees, sh meditsiinipunktide finantseerimine, koduste toalettide ehitamine ja värske vee kaevude rajamine. Nende projektide jaoks saab Pavitramenthe raha Dr. Bronner´s Fair Trade Fund boonussüsteemist, mis ühtlasi harib põllumehi jätkusuutliku maaharimise alal, nagu näiteks minimaalne mullaharimine, mitmekülgne külvikord ja komposteerimine. Kuna Dr. Bronner´s on ka B-Corp (Benefit Corporation on firma, kelle tegevus avaldab positiivset mõju inimestele ja planeedile  – kuidas teha head ja pöörata see kasumiks), hangib ta sarnaselt mündiõliga ka oma teised toorained sertifitseeritud orgaaniliste õiglase kaubanduse projektide kaudu üle maailma, muuhulgas Ghanast (palmiõli), Palestiinast ja Iisraelist (oliiviõli), Sri Lankalt (kookosõli). 


********

Juunikuus jagavad mitmed Dr. Bronner´s toodete edasimüüjad Eestis ostuga kaasa spetsiaalseid “Heal Earth!” logoga 60 ml vedelseepe; Dr. Bronner´s maaletooja veebipoes www.greencosmetics.ee on piiratud koguses müügil ka “Heal Earth!” logoga Peppermint Liquid Soap 120 ml piparmündiseep.

 

Dr. Bronner’s on üks enimmüüdud naturaalne seep maailmas.
Vaid puhtaimad, õiglasest kaubandusest pärit orgaanilised õlid. Ei mingeid sünteetilisi säilitus-, vahu- ega lõhnaineid!


< TAGASI