6 nippi parema beebikosmeetika valimiseks

Autor:
Lisa Bronner

Lisa Bronner

Lisa Bronner on tervislike eluviiside eest kõneleja. "Going Green with a Bronner Mom" blogi autor ja Dr. Emanuel Bronneri, Dr. Bronner´s rajaja, lapselaps.

Lõpetamata.

See on vastsündinu. Mul ei ole meditsiinilist haridust, aga ma olen ema. Mu rinnal on haiglavoodis olnud lõpetamata olevus ja olen tahtnud karjuda "Pange ta tagasi! Ta ei ole valmis!"

Jah, see on imelik tunne.

Beebide organism areneb veel pikalt peale seda, kui nad on lahkunud turvalisest emaüsast. Üks viis, kuidas me neid arenguetapil aidata saame, on hoida puhtas keskkonnas, et nende kehadele mitte raskemat koormat seada. Võta hetk enne, kui täidad ostukorvi poes beebidele mõeldud pesugeeli, šampooni, vannivahu, õli, puudri, kreemi jms. Vaata koostisosasid - beebidele ja tundlikule nahale mõeldud tooted võivad sisaldada uskumatus koguses koostisaineid, mis on põhjustavad allergiaid, hoormoontalitluse häireid ja isegi vähki.

Siin on mõned nipid, kuidas vähendada keemiliste koostisosade sattumist nii lapse kui enda nahale.

 

Väldi - sünteetiline lõhnaine (fragrance)

Vali - lõhnatu või lõhnastatud essentsõlidega 

Beebisalvrätikud, seep, pesugeel, mähkmekreem... et töö saaks tehtud, ei ole ju vaja lõhnaineid. "Lõhnaine" on tegelikult kategooria ja mitte vaid 1 koostisaine. See hõlmab endas suure koguse varjatud koostisosasid, muuhulgas allergeene ja ftalaate, mida seostatakse näiteks meeste viljatuse ja neuroloogiliste probleemidega.

 

Väldi - puuder (powder)

Vali  - lihtne kehapalsam

Puuder on omaette nagu nostalgiline toode, mida kõik kasutavad. Kuid see ohustab meie hingamisteid, sest on nii kergesti lenduv. Beebide õrnad kopsud ei ole valmis taluma puudris sisalduvaid koostisaineid.

 

Väldi - parabeenid, uurea, kvaternium (paraben, urea, Quaternium)

Vali - tooted, mis sisaldavad tokoferoole e. E-vitamiini (tocopherol)

Säilitusaineid seostatakse hormoonide talitlushäiretega ja rinnavähiga. Uurea ja kvaterniumi erinevad vormid vabastavad formaldehüüdi, mis on EU-s keelatud vähiohu tekitamise pärast.

 

Väldi - "pisaravaba"

Vali - puhas seep ja/või puhas vesi

"Pisaravabal" tootel on madalam pH tase. See tase saavutatakse erinevate sünteetiliste ainete kasutamisel. Mõned neist on nahka kuivatavad ja ärritavad; teised, nagu sodium laureth sulfate või PEG (polüetüleenglükool), võivad olla reostatud vähkipõhjustava 1.4-dioksaaniga.

 

Väldi - päikesekaitsetooted

Vali - katted ja varjulised kohad kuni beebi 6. elukuuni. Peale seda  - mineraalsed päikesekaitsetooted. 

Arvestades, kui tugev on päike, peab seda tõrjuv või blokeeriv toode olema väga võimas. Tavalised päikesekaitsetooted esiteks ei blokeeri, teiseks sisaldavad väga tugevalt keemilisi aineid nagu oxybenzone ja octinoxate.

 

Väldi - beebidele mõeldud pesugeelid ja pesupehmendajad 

Vali - puhta veega pesu loputamine, lõhnatu seep
Lisa soodat, et puhastav toime oleks tugevam ning valget äädikat, mis eemaldab lõhnad ja toimib pehmendajana.

See, mis on parim lastele, on parim ka täiskasvanutele. Kasuta neid samu pesuaineid ka oma riiete pesemiseks, sest laps on sinuga pidevalt kontaktis.