Dr. Bronner’s tähistab 12. mail ülemaailmset Õiglase Kaubanduse päeva

Dr. Bronner’s tähistab 12. mail ülemaailmset Õiglase Kaubanduse päeva Eestis ja rohkem kui 20-s riigis

12. mail 2018 tähistab Dr. Bronner´s, üks enimmüüdud naturaalseid seepe tootev perefirma Põhja-Ameerikas, koos rahvusvaheliste edasimüüjatega ülemaailmset Õiglase Kaubanduse päeva; seekord on kampaania tunnuslauseks “Toidame maad ja ühiskonda”.

Harivate ürituste, müügikampaaniate ja eripakkumiste kaudu soovib Dr. Bronner´s jõuda üha rohkemate tarbijateni, et rõhutada õiglase kaubanduse ja jätkusuutliku põllumajanduse olulisust; avada silmad õiglaste palkade ja sotsiaalsete garantiide olemasolu vajalikkuse suhtes ning rõhutada, et eetiline tarbimine viib inimeste paremate elutingimusteni kõikjal üle maailma. Vaata Dr. Bronner´s kampaaniavideot siit: https://youtu.be/SukbPJNm6zk

70-aastane Dr. Bronner´s firma hangib enamiku (90%) oma toorainest sertifitseeritud orgaanilise ja õiglase kaubanduse projektide kaudu üle maailma, sh Ghanast (palmiõli), Palestiinast ja Iisraelist (oliiviõli) ja Sri Lankalt (kookosõli). “Journey to Serendipol” 8-minutiline video annab ülevaate Dr. Bronner´s pühendumisest õiglase kaubanduse projektidele, siinkohal räägitakse orgaanilise kookosõli tootmisest Sri Lankal. Inglise keelse video leiab siit: https://youtu.be/gtOQd748dC0

“Meie perekonna filosoofia on liikuda mööda õiglase kaubanduse tarneahelaid, mis on ka jätkusuutlikud ja orgaanilised; põllumajandus, mis väärtustab pinnase rikkust, loomade heaolu ja inimesi ning pöörab tähelepanu kliimamuutustele ja majanduslikule ebavõrdsusele, nii lokaalselt kui ülemaailmselt,” räägib Michael Bronner, Dr. Bronner´s president. “Me hangime oma toorainet üle kogu maailma ja seetõttu osaleme ka aktiivselt Õiglase Kaubanduse päeva tähistamisel.”

Fair trade ehk õiglane kaubandus on liikumine, mis annab väikepõllumeestele võimaluse teenida oma kauba eest õiglast palka väga konkurentsitihedal globaalsel maailmaturul. Ülemaailmset Õiglase Kaubanduse päeva tähistati esimest korda aastal 2001 World Fair Trade organisatsiooni poolt, et tõsta esile väikepõllumehi ja -tootjad, kes igapäevaselt tervisliku ja jätkusuutliku ühiskonna nimel oma panuse annavad. Tänapäeval tähistatakse Õiglase Kaubanduse päeva miljonite inimeste poolt üle kogu maailma. Dr. Bronner´s on juba 7 aastat organiseerinud erinevaid kampaaniad nii iseseisvalt kui ka koos teiste fair trade toodete tootjatega. Osalevad brändid on teatanud kuni 200% müükide kasvust, mis annab tunnistust suurenevast tarbijate teadlikkusest.

"Järjest rohkem inimesi teadvustavad endale meid ümbritsevaid probleeme ja mõistavad, kui suur jõud ostuvalikut tehes on just meie endi kätes,” mainib Dana Geffner, Fair World Project tegevjuht. “Tarbijad nõuavad tootjatelt üha rohkem ja Dr. Bronner´s on suurepärane näide sellest, kuidas olla edukas, makstes tootjatele õiglast palka ja järgides eetilisi põhimõtteid igal oma sammul.”

Dr. Bronner’s on perefirma, mis järgib rajaja Dr. Emanuel Bronneri visiooni luua sotsiaalselt ja keskkondlikult vastutustundlikke, kõrgekvaliteetseid tooteid ning annetades oma tulud parema maailma nimel. Dr. Bronner´s missioon on tagada sotsiaalne õiglus, jätkusuutlikkus ja progressiivsed äripraktikad; need on põhimõtted, mis on kantud ka Dr. Bronner´s seebipudelite siltidele. Dr. Bronner´s seebid on ühed maailma enimmüüdud naturaalsed seebid. Iga 2.2 sekundi järel müüakse maailmas üks Dr. Bronner´s seep.
Vaata rohkem: www.drbronner.ee